قیمت بتن آماده

قیمت بتن آماده

علاوه بر آن شرایط مختلفی بر روی میزان قیمت تاثیر گذار است که میتوان به شرایط بازار مسکن و ساخت و ساز اشاره کرد که سیری همسو دارد و بالا رفتن قیمت هر کدام سبب گرانتر شدن بتن نیز خواهد شد. از سوی دیگر ابعاد بتن نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است و می‌تواند نوساناتی در قیمت نهایی ایجاد کند.

به همین دلیل شرکت عمران بتن صانع دقیقا مکانی است که میتوانید از آخرین قیمت های بتن اطلاع داشته باشید و با نازلترین قیمت خرید خود را انجام دهید.

 تاریخچه بتن آماده

در اوایل قرن 18 طراحی فرانسوی به نام ویکا، اصول شیمیایی سیمان ها را مورد مطالعه قرار داد و قواعدی را کشف کرد. او متوجه شد اگر سیمان، سنگدانه هایی مثل شن و ماسه و آب را مخلوط کنیم و آن را در یک قالب مشخص بریزیم به مرور زمان سخت شده و میتوان از آن به عنوان سنگ مصنوعی بهره برد. به این ترتیب بتن کشف شد و تا به الان به عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت.

افزایش ساخت و ساز و توسعه شهرها سبب افزایش روز افزون جامعه به استفاده از بتن گردید و همین سبب شکل گیری اولین کارخانه های تولید بتن شد. در ایران نیز اولین کارخانه های تولید بتن اوایل دهه 1330 تاسیس شدند.

در کشور های پیشرفته تمام کارهای ساخت و ساز بتن با استفاده از بتن های آماده انجام می‌شود و این نشان دهنده ی موفقیت این محصول در سطح جهانی است.

مورد دیگری که سبب محبوبیت این ماده ی سخت شدنی گشته است این است که در کارهای ساختمانی به دلیل محدودیت مکانی و عدم دسترسی آزادانه به سنگدانه امکان استقرار تمام واحدهای تولید بتن در محل کار ساخت و ساز فراهم نیست و همین دلیل محکمی برای استفاده از بتن آماده است. به همین دلیل برای مهندسین اولا ویژگی های ساختاری بتن و در مرحله ی بعد قیمت بتن بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

بتن آماده چیست؟

بتن آماده به بتنی گفته میشود که در کارخانه و در شرایط استانداردی تولید می‌گردد و توسط تراک میکسر به محل مورد نظر منتقل شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مزیت های بتن آماده قابلیت سفارشی کردن آن برای کاربردها و شرایط مختلف است، به این معنی که میتوان برخی ویژگی های بتن را تغییر داد و بنا به نیاز مشتری تهیه نمود.

باید توجه داشت حداکثر میزان زمان سوخت شده بین زمان تولید تا استفاده از بتن 90 دقیقه است.

 

واحد تولید عمران بتن صانع اقدام به تولید محصولات بتنی در کاشان کرده است. این مجموعه با یاری خدا و تلاش پرسنل زحمت کش خود و با ارتقا امکانات و زیر ساخت های خود به خوبی نیاز مشتریان را فراهم کرده و رضایت آن ها را جلب کرده است. تمامی مصالح تولید شده کنترل کیفیت شده و با اطمینان از دارا بودن کیفیت مطلوب و استاندارد به دست مشتری سپرده می‌شوند.

قیمت هر متر مکعب بتن

قیمت هر متر مکعب بتن به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل عیار بتن است. به این معنا که عیار پایین و بالای بتن در میزان قیمت هر متر مکعب از آن تاثیر گذار است.

به بتن های عیار پایین اصطلاحا بتن مگر و به بتن های عیار بالا بتن اصلی گفته می‌شود و دلیل تفاوت قیمت در آن ها اختلاف میزان سیمان مخلوط شده است.

از دیگر عواملی که می‌تواند در قیمت بتن تاثیرگذار باشد تفاوت قیمت در شهر های مختلف کشور و نحوه ی تهیه ی سیمان به روش آزاد یا دولتی و فاصله ی کارخانه ی سیمان تا محل کار می‌باشد.

بنابراین برای تعیین قیمت لزوما از همان شهری که میخواهید بتن را خریداری نموده و مورد استفاده قرار دهید استعلام بگیرید؛ به عنوان مثال یکی از عناصر تشکیل دهنده ی بتن سنگدانه می‌باشد که بنا به موقعیت جغرافیایی دارای قیمت های مختلفی است و روی قیمت خود بتن نیز تاثیر گذار خواهد بود.

نکات قابل توجه در خصوص تهیه بتن

  • در کلان شهرهایی چون تهران باید به موقعیت پروژه و تامین کنندگان توجه کنید.
  • امکان تامین بتن در برخی روزهای هفته وجود ندارد.
  • علاوه بر موقعیت پروژه یخود باید میزان بتن مورد نیاز خود را برای تامین کننده روشن کنید که بتواند در موعد مقرر سرویس لازم را ارائه دهد.
  • مقاومت نهایی بتن در میزان قیمت آن نیز تاثیر گذار است بنابراین باید بدانید طرح اختلاط و میزان سیمان مصرفی تامین کننده به چه اندازه و چگونه است.
  • کیفیت سنگ دانه های مورد استفاده در بتن در کیفیت نهایی آن تاثیر بالایی دارد که در صورت بازدید از کارخانه میتوانید این مورد را بررسی کرده و به اطمینان برسید.
  • گاهی به دلیل عدم ظرفیت میکسرهای بتن و یا وجود رسوب در آن ها میزان بتن تحویلی کمتر از میزان سفارش داده شده است که باید به این موضوع نیز توجه شود.

 

از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

همه نظرات

ارسال نظرات