:09121213960 :saneconcrete@gmail.com

مقالات

بتن ، بتن آماده، قیمت بتن آماده، قیمت بتن در کاشان، قیمت بتن در تهران

1398/02/04

قیمت بتن آماده

بتن چه برای ساخت مصالح ساختمانی باشد و چه در نوع بتن آماده خریداری شده باشد دارای انواع مختلفی چون بتن متراکم، بتن خود متراکم و بتن پیش ساخته است و قیمت بتن نیز بسته به نوع بتن متفاوت است. علاوه بر آن شرایط مختلفی بر روی میزان قیمت تاثیر گذار است که میتوان به شرایط بازار مسکن و ساخت و ساز اشاره کرد که سیری همسو دارد و بالا رفتن قیمت هر کدام سبب گرانتر شدن بتن نیز خواهد شد؛ از سوی دیگر ابعاد بتن نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است و میتواند نوساناتی در قیمت بتن ایجاد کند.

مشاهده بیشتر
بتن، بتن آماده چیست، خرید بتن آماده، قیمت بتن آماده، قیمت روز بتن آماده، مقاله در مورد بتن آماده

1398/01/27

بتن آماده

بتن ماده ای صنعتی میباشد که امروزه استفاده ی وسیعی نیز در صنایع مختلف مانند دیوارهای پیش ساخته و دیوار با پانل های سه بعدی دارد. به همین دلیل در شکل ها و انواع مختلف تولید میشود.

مشاهده بیشتر

1398/12/13

انواع ترک ها در بتن و بررسی علت وروش های ترمیم ترک در بتن

هدف اصلی این مقاله شناسایی ترک ها و ترمیم آنها بدون نیاز به تقویت و مقاوم سازی آن عضو می باشد چرا که اگر ترک ها باعث خرابی در اعضا شوند نیاز به تحلیل و ارزیابی سازه ای کامل است تا بتوان تنش ها را کنترل کرده و یک طرح تقویتی تهیه نمود.

مشاهده بیشتر

1398/12/05

انواع فونداسیون

بخشی از ساختمان که وظیفه انتقال نیرو از ستون ها به زمین و خاک اطراف ساختمان را به منظور استحکام بیشتر ساختمان به عهده دارد را فونداسیون یا پی می نامند.

مشاهده بیشتر

1398/11/07

عیار بتن چیست و چگونه آن را محاسبه می کنند؟

قبل از اینکه بخواهیم مطالبی را در مورد عیار بتن فونداسیون، عیار بتن سقف و یا عیار بتن مگر و ... بنویسیم بهتر است ابتدا بنویسیم بتن چیست، عیار بتن چیست و چگونه آن را محاسبه می کنیم؟

مشاهده بیشتر

1398/10/15

ویژگی ها و کاربردهای بتن سنگین

انواع و گونه های بتن از نظر وزن مخصوص را می توان به سه دسته بتن سبک، بتن معمولی و بتن سنگین تقسیم بندی کرد هر کدام از انواع بتنی که نام برده شد کاربردهای مختلفی در صنعت دارند اما این دسته بندی جامع نیست چرا که بتن ها را باید  براساس مصالح به کار رفته، طرح اختلاط، روش ساخت، محل کاربرد، نوع واکنش هیدراتسیون و … از یکدیگر متمایز کرد تا  کاربردها و خواص مختلف بتن ها را شامل شود. در ادامه به تعریفی از انواع بتن پرداخته می شود و بعد از آن تمام ویژگی ها و کاربردهای بتن سنگین که عنوان مورد نظر ماست توضیح داده می شود.

مشاهده بیشتر

1398/07/21

بتن پلیمری

بتن پلیمری مخلوطی است که از الیاف، رزین های پلیمری، سنگ دانه های ریز و سنگ دانه های درشت. نکته مهم در ساخت بتن های پلیمری این است که در اختلاط بتن های پلیمری به جای استفاده از سیمان از یک نوع ماده چسبنده استفاده میکنند.

مشاهده بیشتر
بتن

1398/07/9_

مقاوم سازی کالورت

کالورت ها سازه هایی هستند که برای هدایت آب های روان سطح زمین و یا آب هایی که از بالای دامنه ها به سمت اراضی پایین جاری میشوند مورد استفاده قرار میگیرند.

مشاهده بیشتر
ترمیم+ بتن ریزی+ ترمیم بتن

1398/06/28

ترمیم بتن چگونه انجام میشود؟

بتن از مصالح بسیار کاربردی در امر ساختمان سازی است که علاوه بر هزینه های مناسبی که برای تولید دارد، دوام و استحکام مناسبی نیز داشته و به راحتی شکل قالبی که در آن ریخته میشود را به خود میگیرد.

مشاهده بیشتر
بتن، بتن پیش ساخته، بتن آماده، پیش تنیده، چسبندگی

1398/04/25

بتن پیش تنیده

در حقیقت به فرآیندی که طی آن بتن را قبل از قرار دادن در جای اصلی که در پروژه برای آن در نظر گرفته شده، تحت فشار نیرو قرار میدهند؛ به چنین عملیاتی پیش تنیدگی میگویند.

مشاهده بیشتر

1397/11/17

با مهندسی عمران چقدر آشنایی دارید؟

تقریبا تمامی رشته های تحصیلی در ایران به صورت سطحی معرفی شده و رشته ی پرطرفدار و جذاب مهندسی عمران نیز از این دست می باشد. اگر از شما بپرسند که مهندسی عمران را معرفی کنید، اولین چیزی که در ذهن شما تصور می شود، یک ساختمان است که اسکلت آهنی آن بنا شده و مشاهده می شود.

مشاهده بیشتر
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید