:09121213960 :saneconcrete@gmail.com

مقالات

1398/12/13

انواع ترک ها در بتن و بررسی علت وروش های ترمیم ترک در بتن

هدف اصلی این مقاله شناسایی ترک ها و ترمیم آنها بدون نیاز به تقویت و مقاوم سازی آن عضو می باشد چرا که اگر ترک ها باعث خرابی در اعضا شوند نیاز به تحلیل و ارزیابی سازه ای کامل است تا بتوان تنش ها را کنترل کرده و یک طرح تقویتی تهیه نمود.

مشاهده بیشتر

1398/12/05

انواع فونداسیون

بخشی از ساختمان که وظیفه انتقال نیرو از ستون ها به زمین و خاک اطراف ساختمان را به منظور استحکام بیشتر ساختمان به عهده دارد را فونداسیون یا پی می نامند.

مشاهده بیشتر

1398/11/07

عیار بتن چیست و چگونه آن را محاسبه می کنند؟

قبل از اینکه بخواهیم مطالبی را در مورد عیار بتن فونداسیون، عیار بتن سقف و یا عیار بتن مگر و ... بنویسیم بهتر است ابتدا بنویسیم بتن چیست، عیار بتن چیست و چگونه آن را محاسبه می کنیم؟

مشاهده بیشتر

1398/10/15

ویژگی ها و کاربردهای بتن سنگین

انواع و گونه های بتن از نظر وزن مخصوص را می توان به سه دسته بتن سبک، بتن معمولی و بتن سنگین تقسیم بندی کرد هر کدام از انواع بتنی که نام برده شد کاربردهای مختلفی در صنعت دارند اما این دسته بندی جامع نیست چرا که بتن ها را باید  براساس مصالح به کار رفته، طرح اختلاط، روش ساخت، محل کاربرد، نوع واکنش هیدراتسیون و … از یکدیگر متمایز کرد تا  کاربردها و خواص مختلف بتن ها را شامل شود. در ادامه به تعریفی از انواع بتن پرداخته می شود و بعد از آن تمام ویژگی ها و کاربردهای بتن سنگین که عنوان مورد نظر ماست توضیح داده می شود.

مشاهده بیشتر

1398/07/21

بتن پلیمری

بتن پلیمری مخلوطی است که از الیاف، رزین های پلیمری، سنگ دانه های ریز و سنگ دانه های درشت. نکته مهم در ساخت بتن های پلیمری این است که در اختلاط بتن های پلیمری به جای استفاده از سیمان از یک نوع ماده چسبنده استفاده میکنند.

مشاهده بیشتر
ترمیم+ بتن ریزی+ ترمیم بتن

1398/06/28

ترمیم بتن چگونه انجام میشود؟

بتن از مصالح بسیار کاربردی در امر ساختمان سازی است که علاوه بر هزینه های مناسبی که برای تولید دارد، دوام و استحکام مناسبی نیز داشته و به راحتی شکل قالبی که در آن ریخته میشود را به خود میگیرد.

مشاهده بیشتر

1397/11/17

با مهندسی عمران چقدر آشنایی دارید؟

تقریبا تمامی رشته های تحصیلی در ایران به صورت سطحی معرفی شده و رشته ی پرطرفدار و جذاب مهندسی عمران نیز از این دست می باشد. اگر از شما بپرسند که مهندسی عمران را معرفی کنید، اولین چیزی که در ذهن شما تصور می شود، یک ساختمان است که اسکلت آهنی آن بنا شده و مشاهده می شود.

مشاهده بیشتر
بتن خود تراکم+قابلیت خودترازی +scc +سازه های بتنی

1397/08/02

بتن خود متراکم

بتن خود تراکم ، شامل بازه گسترده ای از طرح های اختلاط می باشد که خواص بتن تازه و سخت شده لازم برای کاربری های خاص دارا می باشند.

مشاهده بیشتر
بتن سبک هوادار+ایزولاسیون پشت بام+ایزولاسیون کف ساختمان+ساختمان سازی+ژئوتکنیک+محوطه سازی

1397/08/01

بتن سبک هوادار

تولید بتن سبک با نوعی مواد افزودنی (فوم هوازی پروتئینی) جهت متخلخل نمودن خمیر ماسه و سیمان

مشاهده بیشتر
تولید بتن سبک+بتن سبک+مصالح متخلخل+ایجاد منافذ متعدد+انواع سبک دانه

1397/08/01

روش های تولید بتن سبک

انواع روش های تولید بتن سبک

مشاهده بیشتر
بتن سبک+خواص بتن سبک+هبکلس+افزایش مقاومت بتن سبک

1397/08/01

خصوصیات بتن سبک

بتن سبک ماده ای است با ترکیبات جدید و فوق العاده سبک و مقاوم مواد تشکیل دهنده بتن سبک عبارت است از ورموکولیت ، پرلیت ، سنگ بازالت و سیمان تیپ ۲ و ...

مشاهده بیشتر
انواع بتن+بتن+بتن الیافی+بتن سبک

1397/08/01

انواع بتن

بتن الیافی در حقیقت نوعی کامپوزیت است که با به کارگیری الیاف تقویت­کننده داخل مخلوط بتن، مقاومت کششی و فشاری آن، فوق العاده افزایش می­یابد.

مشاهده بیشتر
اگر مایل به مشاهده همه نمونه کار ها هستید روی لینک کلیک کنید